تبلیغات
دانستنیها ... - ورزش و تاثیرات آن بر پوست
دانستنیها ...
مطالب و مقالات علمی ، پزشکی ، فرهنگی ، آموزشی و ...
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 تیر 1390

حرف ورزش که پیش می آید، اولین نکته ای که به ذهن بیشتر افراد خطور می کند این است که با ورزش چه قدر می توان وزن کم کرد و یا چه قدر عضله ساخت. این در حالی است که کمتر بر تأثیر مثبت ورزش بر سلامت پوست توجه و دقت می کنیم. پس از ورزش کردن اگرچه احساس خستگی می کنید و تمام بدنتان خیس عرق است اما پوستتان با طراوت و شاداب می شود. ورزش تأثیر مثبتی بر سلامت پوست و کیفیت آن می گذارد. از آن جا که ورزش کردن منافع زیادی دارد باید به طور جدی آن را بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید.

چند تأثیر ورزش بر پوست:

*ورزش باعث تعریق می شود: عرق کردن باعث دفع سمومی می شود که منافذ پوست را بند می آورد و پوست را دچار جوش و لک می کند. بدن تنها از طریق کلیه ها، کبد و پوست سموم را از بدن دفع می کند. بنابراین لازم است پوست عاری از هر نوع آرایشی باشد تا سموم دفع شود. ورزش با افزایش جریان خون در پوست باعث تحریک عصبی می شود و به غده های عرق اجازه می دهد تا عملکرد آن ها افزایش یابد و سموم بدن را دفع کند. پس از این که سموم از طریق تعریق از بدن دفع شد، با حمام کردن از عفونت باکتریایی یا قارچی پوست، پیشگیری کنید.

ورزش عضلات را تقویت می کند: هر چه عضلات قوی تر باشد، پوست ظاهر سالم تر و بهتری دارد و میزان انعطاف پذیری آن بالاتر است. علاوه بر آن تقویت عضلات ظاهر سلولیت دانه های چربی را کاهش می دهد.

ورزش جریان اکسیژن و میزان خون رسانی به پوست را افزایش می دهد: نتایج بررسی ها نشان می دهد ورزش منظم جریان خون را حتی در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ افزایش می دهد و در نتیجه خطر بروز ناراحتی پوستی که به قطع عضو منجر می شود، کاهش می یابد. ورزش کردن باعث افزایش جریان خون می شود و اکسیژن بیشتری به پوست حمل می شود.

جریان خون و اکسیژن مواد مغذی را به سلول های پوست انتقال می دهد که در سلامت پوست بسیار موثر است.

ورزش استرس را کاهش می دهد: ورزش راهکاری بسیار موثر برای رهایی از استرس است. استرس تأثیر منفی روی پوست می گذارد و باعث بروز آکنه و عود داء الصدف (نوعی بیماری پوستی) می شود. بنابراین با ورزش کردن منظم استرس و ناراحتی پوستی را کاهش دهید.

*ورزش باعث شادابی و نشاط پوست می شود:

به هنگام ورزش کردن، پوست شروع به تولید روغن طبیعی می کند که به پوست ظاهر سالم و شاداب و بانشاطی می بخشد.منبع: مجله میهن            طبقه بندی: دانستنیها،  بهداشت و سلامت، 
برچسب ها: ورزش، پوست، ورزش و تاثیرات آن بر پوست،
ارسال توسط کاوه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی